Program

Uzenářská sobota 2.3. 2019 (9:30 - 17:00)

HORNÍ HRAD (Příhrádek) - uzené a víno, nejlepší moravská symfonie

10:00 Předání klíčů od hradu

10:05 Pocta uzenářským králům a uzenářská hymna

10:15 Mistrovská škola - jaké maso na jaký účel

10:30 Uzenářství a vinařství se představují

12:00 Soutěž jedlíků prasečích oušek

12:20 Uzenářství a vinařství se představují

13:00 Mistrovská škola - jak na uzené od Krále uzenářů 2018

13:15 Uzenářství a vinařství se představují

14:30 Mistrovská škola - jak na skvělou paštiku

15:00 Vyjímání teplého uzeného z udírny - veřejná ochutnávka

15.30 Losování ankety - vyhrajte jednu z 5 cen

Po celý den probíhá: Soutěžní degustace uzenářských specialit, hlasování o Krále uzenářů 2019 - Ochutnávka vín moravských vinařství - Tišnovská pivní stezka a další výlety z Brna - Prohlídka hradeb - Lidová a cimbálová muzika - Kejkle s kejklíři


PROSTŘEDNÍ HRAD - řemesla, street food i tradiční dobroty


DOLNÍ HRAD - pohodový přístav pro děti i dospělé

11:00 Soutěž "o nejlepší domácí uzené" - připojte se jako odborní hodnotitelé; Putovní pohár hejtmana Jihomoravského kraje

12:00 - 13:30 a 15:00 - 16:00 Vařte společně s šéfkuchařem Petrem - program pro celou rodinu, děti i dospělé, začátek každou půlhodinu

14:00 Divadlo pro děti

Po celý den probíhá: Udělej si vlastní klobásku - Opékání špekáčků - Kavárnička Malinová louka - Hladicí ovečky - Fotokoutek - Program pro velké i malé se Science centrem VIDA - Vyhlídková věž - Malování na obličej - Dětský ruční kolotoč, střelnice a další kratochvíle.

Gourmetská neděle 3.3. 2019 (9.30-16:30)

HORNÍ HRAD (Příhrádek) - uzené a víno, nejlepší moravská symfonie

10:00 Zahájení a dopolední kuchařská show šéfkuchaře a prezidenta Culinary clubu Petra Erina Kováče

10:45 Uzenářství a vinařství se představují

11:00 Dopolední kuchařská show s restaurací Červený mlýn - jak na pastrami 

11:40 Uzenářství a vinařství se představují

12:00 Soutěž jedlíků buřtů - půlkilo na čas

12:30 Vyhlášení krále uzenářů 2019

13:00 Odpolední kuchařská show s restaurací Červený mlýn - jak na pastrami

13:40 Uzenářství a vinařství se představují

14:15 Odpolední kuchařská show šéfkuchaře a prezidenta Culinary clubu Petra Erina Kováče

15:00 Vyjímání teplého uzeného z udírny - veřejná ochutnávka

15.30 Losování ankety - vyhrajte jednu z 5 cen

Po celý den probíhá: Soutěžní degustace uzenářských specialit, hlasování o Krále uzenářů 2019 - Ochutnávka vín moravských vinařství - Tišnovská pivní stezka a další výlety z Brna - Prohlídka hradeb - Lidová a cimbálová muzika - Kejkle s kejklíři


PROSTŘEDNÍ HRAD - řemesla, street food i tradiční dobroty


DOLNÍ HRAD - pohodový přístav pro děti i dospělé

11:00-12:30 Vařte společně s šéfkuchařem Petrem - program pro celou rodinu, děti i dospělé, začátek každou půlhodinu

14:00 Divadlo pro děti

Po celý den probíhá: Udělej si vlastní klobásku - Opékání špekáčků - Kavárnička Malinová louka - Hladicí ovečky - Fotokoutek - Program pro velké i malé se Science centrem VIDA - Vyhlídková věž - Malování na obličej - Dětský ruční kolotoč, střelnice a další kratochvíle.

Změna programu vyhrazena

Upozornění: Vstupem do areálu hradu na akci Slavnosti moravského uzeného a vína bere návštěvník na vědomí a souhlasí, že je z akce pořizován obrazový záznam sloužící pro další propagaci akce. V souvislosti s tím nelze požadovat, aby byl návštěvník ze záznamu vynechán, ani žádnou úplatu.