Vinařství na Slavnostech

Víno a uzené, neznám lepší moravskou symfonii

Svá nejlepší vína k ochutnání nabídnou:  


VINAŘSTVÍ JAKUBÍK, PARTNER AKCE - SEKTY Z TOHOTO VINAŘSVÍ OSLAVÍME 10. VÝROČNÍ SLAVNOSTI MORAVSKÉHO UZENÉHO A VÍNA PROSTŘEDNICTVÍM SABRÁŽE V SOBOTU PO POLEDNI 

Vinařství Jakubík, víno s kořeny - Přátelství, relaxace, smích, to vše se v dnešním světě často ztotožňuje s vínem. K vínu Jakubík toho však patří mnohem více. Jsou to láska, víra a naděje. Tři neodmyslitelné vlastnosti, které jako sudičky doprovází víno Jakubík od prvního výhonku na vinici, přes úzkostlivou péči o hrozny až k samotnému zrání vína v tradičních sudech. Právě láska, víra a naděje se zrcadlí v podobě srdce, kříže a kotvy nejenom v logu dnes už zavedeného vinařství, na jeho nezaměnitelných etiketách, ale především v duši celého vinařského rodu Jakubíků.


Slavnosti moravského uzeného - Cigánek
Slavnosti moravského uzeného - Cigánek

Vinařství Cigánek - Jmenuji se Ondřej Cigánek, je mi 26 let. Mé vinařství není tradiční, ale mladé a hravé. Snažím se jít vlastní cestou a přiblížit víno mladým lidem. Mé začátky byly, když mi bylo 13, a já udělal první demižon vína. Od té doby mě víno pohltilo. Řekl jsem si, že bych chtěl jednou mít své vinařství, svoji etiketu, aby mé víno dělalo radost i ostatním, protože to je ten nejlepší pocit. Postupnými kroky si tento sen začínám plnit. Při výrobě vína dbám na kvalitu, jsem posedlý pečlivostí a detaily ve všech fázích výroby.


Slavnosti moravského uzeného - Dufek
Slavnosti moravského uzeného - Dufek

Vinařství Josef Dufek je rodinným vinařstvím moderního typu a láska k vínu se u nás dědí z generace na generaci. Vinařství se specializuje na produkci vysoce kvalitních, přívlastkových vín, pocházejících převážně z vlastních vinic o výměře 46 ha. Naše vinice, které se rozpínají po údolí v samotném srdci malebného Moravského Toskánska, jsou obdělávány v rámci integrované produkce, s maximální šetrností k přírodě. Vedle více jak 30 druhů přívlastkových vín a sektů vyráběných tradiční metodou kvašením v láhvi a VOC (Víno originální certifikace) máme rovněž netradiční vína typu frizzanté, PÉT-NAT a Kvevri. Jsme velmi hrdí na zisk ocenění šampionů v soutěžích: VVT Valtice, 2x MVT Mikulov, 3x Litoměřice, 3x Pezinok a dalších. Prestiž vín z vinařství Josef Dufek je rovněž po několik let osvědčována v nezávislém francouzském průvodci vín Vins Du Monde, který uvádí 1000 nejlepších vín světa.  Naše filozofie a důraz na kvalitu jsou pevně zakotveny v samotném mottu: "Vše se podřizuje kvalitě!". Koncepčně je s vinařstvím Josef Dufek provozován penzion (ubytovací kapacita činí 47 lůžek) a restaurace s rozsáhlými vnitřními prostory, kvelbeným sklepem, předzahrádkou a vlastní domácí kuchyní. 


Slavnosti moravského uzeného - Košut
Slavnosti moravského uzeného - Košut

Rodinné vinařství Košut Prušánky  - Střední dynamicky se rozvíjející vinařská firma sídlící v obci Prušánky, s provozovnou v Moravské Nové Vsi a s archivními sklepy v malebné vesničce vinných sklepů "Nechory".  Kořeny hospodářství rodiny Košutových sahají daleko do minulosti. Soustředí se na výrobu kvalitních vín z vlastních vinic s důrazem na co nejosobitější charakter. Vinice se nacházejí ve vinařských obcích Moravská Nová Ves a Prušánky ve vinařské podoblasti Slovácké. Celková rozloha rodinných vinic je 27 ha. 


Slavnosti moravského uzeného - Hrozínek
Slavnosti moravského uzeného - Hrozínek

Vinařství Hrozínek - Najdete nás v obci Hlohovec, kde s láskou vyrábíme svěží přívlastková vína. Naše hrozny pocházejí převážně z oblasti Hlohovce, Valtic a Lednice. Máme tak možnost pravidelně kontrolovat, zda mají dostatek slunka a všeho potřebného ke spokojenému zrání. Při výrobě vína zacházíme s hrozny co nejšetrněji a snažíme se o zachování odrůdovosti jednotlivých hroznů. Zaměřujeme se především na svěží přívlastková vína a sezónní speciality. V brzké době se ale můžete těšit i na zajímavé novinky.


Slavnosti moravského uzeného - Polívka
Slavnosti moravského uzeného - Polívka

Polivka Winery - Vinařství založené ve Velkých Němčicích v roce 2008. Obhospodařuje 3,5 ha vlastních vinic v obcích Velké Němčice a Křepice. Pěstují  klasické odrůdy, ale máme i rezistentní odrůdy Hibernal, Solaris, Cabernet cortis a Muscaris. Bílá vína suchá a polosuchá jsou svěží, ovocná, minerální, hravá a líbivá. Některé partie zrají v barrique sudech na jemných vinných kalech a jsou určena na delší zrání. Speciální polosladká červená vína z odrůd Alibernet a Cabernet sauvignon vynikají vysokou rubínovou barvou a velmi intenzivní ovocnou vůni a chutí s podtónem čokolády a kakaa. Vinařství již získalo několik významných ocenění, nejvíce si cení stříbrných medailí z největší světové soutěže vín AWC Vienna. 


Slavnosti moravského uzeného - Samson
Slavnosti moravského uzeného - Samson

Rodinné vinařství U Samsonů - Od roku 1880 již 5. generace vyrábí kamenná vína z Velkých Němčic a to ojedinělou, tradiční, oxidativní technologií našich předků, bez umělých kvasinek, s vlastními odrůdovými zákvasy a minimalizací chemie. Vína se vyznačují jemnější aromatikou, harmonií, s příjemnou kyselinkou, zbytkovým cukrem, vysokým extraktem a odpovídajícím alkoholem. Převažují vína v kategorii reserva, tj. výroba v kvalitně zavíněných sudech s vinným kamenem při dodržením zásad odrůdovosti. Výsledkem jsou unikátní, velká, harmonická vína s příjemnou zralostí, chutí a odrůdovostí, neovlivněná módními trendy. 


Slavnosti moravského uzeného - Rajhradské klášterní
Slavnosti moravského uzeného - Rajhradské klášterní

Rajhradské klášterní vinařství - V dnešní podobě funguje od roku 2009, kdy se potkali současní majitelé a rozhodli se, že chtějí pokračovat ve staleté tradici rajhradského vinařství, které je od samého počátku spjato s řádem benediktinů. Vína se vyrábí a zrají v historických sklepích, vybudovaných v letech 1692. Používají se takové technologie, které v nejvyšší možné míře respektují přírodu a její zákonitosti. Cílem je, aby víno odráželo vliv místního geologického podloží, složení půdy, vlhkosti, srážek, nadmořské výšky, ale také tradici a umění vinaře.


Slavnosti moravského uzeného - Rathouzský
Slavnosti moravského uzeného - Rathouzský

Vinařství Rathouzský - Rodinné vinařství z Moravských Bránic,  obhospodařuje cca 10 ha vinic. Víno vyrábíme přirozenými tradičními metodami, nepoužíváme kvasinky, enzymy, taniny a další přípravky. Zajímá nás přirozenost, bezprostřednost a vrstevnatost vín. Věříme, že z kvalitních hroznů lze vyrobit víno téměř samo. Bez zbytečných zásahů chemie a někdy i samotného vinaře.


Slavnosti moravského uzeného - 1838
Slavnosti moravského uzeného - 1838

Vinařství 1838 - Rodinné vinařství z Jevišovky. Co nejšetrnější cestou se snažíme dělat dobré víno, které nás stále nepřestává překvapovat. Kvalita se rodí ve vinici, proto pracujeme jen se zdravými hrozny, které získáváme od stálých a dlouholetých pěstitelů v naší mikulovské oblasti. Bílá a růžová vína máme uskladněna v nerezových tancích a červená v dubových a barikových sudech, které jsou uloženy v našem kvelbeném sklepě z roku 1838. 


Vinařství Martin Novák - Provozujeme malé rodinné vinařství v Mikulčicích v oblasti Těšických Búd, v oblasti s hlubokou historií, kde již na počátku 19. století začaly vznikat mezi vinohrady první vinohradnické budovy. Naše rodinné vinařství vzniklo tak, že se Hanáci jako poleno naplavili na jižní Moravu a v průběhu času se z vinařského koníčku stal v pozitivním slovu smyslu kůň. Vinaření věnujeme veškerý volný čas prací ve sklepě nebo v naší registrované vinici, rozšiřujeme sortiment a objem výroby s důrazem vždy na kvalitu a rádi prezentujeme naše vinařství na různých akcích. Co nás baví a co je pro nás typické, je především variabilita a každoročně v naší nabídce minimálně 12 druhů vín, tichá bílá vína od suchých až po sladká (vše v nerezu), červené barrique a vína perlivá. Máme rádi jak klasické odrůdy, tak i nové a netradiční odrůdy. A co budoucnost? Potkávat nové lidi a dělat všem radost.


Vinařství Michna - Jsme středně velké rodinné vinařství sídlící v Čejkovicích na Hodonínsku. Investujeme do moderního vybavení umožňující dosáhnout a udržet vysoký standard našich vín. Obhospodařujeme 12ha vinic a naše vína jsou čistě z produkce našich vinic. 


Jsme Vinařství Na Blatech, mladé rodinné vinařství se silnými kořeny.

Čest k tradicím, láska k řemeslu a moderní metody nám pomáhají vytvářet přívlastková vína, která si zamilujete nejen pro jejich plnou chuť, ale i příjemnou mineralitu a vůni, kterou si získávají díky dlouhé době zrání na jemných kalech.

Hospodaříme na 12 hektarech viničních tratích U Křížku a Výsluní, s částí dříve nazývanou Nad Blatama. Na kvalitě našich hroznů si zakládáme, snažíme se je pěstovat v souladu s přírodou. Proto také usilujeme o BIO Certifikaci, abychom zachovali kvalitní, zdravou a především živou půdu našim potomkům.

Martin & Tereza ŠebestoviVíno z Trboušan = Jirka a Lucka Korberovi. Jsme pěstitelé 13 hektarů vlastních vinic, s pestrou škálou 16 odrůd. Péče o vinice je naší celoroční náplní, životní cestou a generační štafetou, kterou bychom jednou rádi předali svým dětem. Většinu úrody sklízíme našim stálým odběratelům, ale z vybraných šarží také vyrábíme vlastní produkty – vína, frizzante a nealkoholické hroznové mošty. Do rukopisu vkládáme čistotu, harmonii, odrůdovost a originalitu vzhledu. Přijdete okoštovat, jestli se nám to daří? 


Rodinné vinařství Víno Štýbl bylo založeno roku 2007 vinohradníkem a vinařem Markem Štýblem v Křepicích u Hustopečí. Naše vinice o rozloze 15 ha leží v katastru obce Křepice a jsou zde pěstovány z modrých odrůd-Cabernet Sauvignon, , Rulandské modré, Cabernet Cortis, Alibernet a Dunaj. Z bílých odrůd jsou to Ryzlink rýnský, Pálava, Hibernal, Solaris, Malverina, Rinot, Muscaris. Víme, že kvalitním vínům předcházejí zdravé hrozny, a proto všechny práce ve vinici provádíme pečlivě a s láskou. K našim vinicím přistupujeme s velikou důsledností jednotlivých prací a vinice jsou pěstovány v šetrném opatření IP (integrovaná produkce), kde je omezeno používání některých chemických látek a jsou použity ty, které jsou šetrnější k životnímu prostředí. V Křepicích je i nová výrobní hala s prodejnou a degustačním prostorem.