Soutěž "o nejlepší domácí uzené"

9. Slavnosti moravského uzeného a vína 2021, hrad Veveří Brno. Předběžný náhradní termín listopad 2021

Covid úřaduje a ještě nějakou dobu asi bude. Křišťálovou kouli nemáme a tak děláme, že se nic neděje, i když jsme tradiční předjarní termín museli zrušit.  Klidně pošlete přihlášku, uvidíme, jak se situace vyvine. 

Přihláška do soutěže 
"o nejlepší domácí uzené 2021"

Putovní pohár hejtmana Jihomoravského kraje

Odesláním přihlášky vyjadřujete SOUHLAS se soutěžními podmínkami.

Přihlášku pro vystavovatele a prodejce najdete ZDE.


Soutěžní podmínky

I. Kdo se může účastnit

Soutěže se může účastnit každý, kdo dělá doma to nejlepší uzené, a to bez ohledu na věk, výšku, šířku, barvu vlasů, tvar nosu, pohlaví, rasu, náboženské vyznání atd. atd. Za soutěžící do 18 let věku jedná jeho odpovědný zástupce. Každý soutěžící může dát do soutěže pouze 1 soutěžní vzorek.  

II. Soutěžní vzorek

Uzené maso musí být domácí výroby, druh masa je libovolný. Povinná je pouze úprava pomocí uzení. Každý soutěžní vzorek musí mít minimálně 0,4 kg. Soutěžní vzorek se odevzdává osobně v hygienickém obalu v den soutěže, tj. v sobotu 27.2. 2021. Každý soutěžící je odpovědný za absolutní zdravotní nezávadnost dodaného vzorku.   

III. Kolik to stojí  

Účast v soutěži je bezplatná, navíc každý soutěžící obdrží volnou vstupenku pro 2 osoby. 

IV. Kdo posoudí, které uzené je nejlepší

Soutěžní vzorky bude hodnotit po stránce senzorické / organoleptické  (vzhled, chuť, barva, vůně, konzistence) odborná komise. Zasednou v ní přední gastronomičtí odborníci i zástupci veřejnosti. Vzorky jsou komisi předkládány anonymně. 

V. Jaká je výhra?  

Výrobce nejlepšího domácího moravského uzeného obdrží dárkový koš - s čím jiným, než s uzeným, vínem a dalšími výrobky. Také ho vyfotíme a dáme na vědomost jiným, že je to ten nejlepší.